INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W ASPEKCIE KOMINKÓW - BUDOWNICTWO PRZEFABRYKOWANE

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA W ASPEKCIE KOMINKÓW – BUDOWNICTWO PRZEFABRYKOWANE

 

 

Kominek to część wyposażenia domów, która w jesienne i zimowe chłody jest nie do przecenienia. Pozwala szybko się ogrzać oraz tworzy ciepłą i przytulną atmosferę. Kojarzony jest z rodzinną atmosferą i magią świąt Bożego Narodzenia. Zawsze jest sercem domu.

Nowe trendy budownictwa stawiają surowe wymagania w zakresie elementów konstrukcyjnych, z których są wzniesione budynki mieszkalne. Obecnie dom ma zapewnić oszczędność energetyczną, niezależność i prywatność. Coraz powszechniejsze stają się budynki o małej powierzchni zabudowy, gdzie  wyposażenie wymaga „kompaktowości”. Rozwiązaniem tego trendu staje się prefabrykacja, pozwalająca na wznoszenie domów mieszkalnych nawet w kilka dni. Wszystkie te aspekty wymagają  produktów, które idealnie dopasują się do nowoczesnych domów i przyniosą satysfakcję ich użytkownikom.

Stając naprzeciw wymaganiom nowoczesnego budownictwa, wprowadziliśmy do swojej oferty modułowe systemy kominkowe zintegrowane z kominem.

Schiedel Kingfire® Parat

Optymalnym rozwiązaniem jest połączenie modułu Kingfire® z prefabrykowanym, energooszczędnym kominem Absolut Parat. Komin + kominek = kompletny system, który montuje się za pomocą dźwigu. Montaż jest szybki i tani. Wykonuje się go  na etapie stanu surowego budowy, dzięki temu produkt jest od razu przygotowany do eksploatacji. Ze względu na modułowość i pionowy układ system nie wymaga dodatkowej powierzchni mieszkalnej. Sprawdza się w przypadku szczelnych nowobudowanych budynków energooszczędnych z uwagi na niezależny obieg powietrza.

Schiedel Sirius® Permeter Smooth Air

Sirius®, Permeter Smooth Air  to unikalny system, który scala ze sobą zaawansowane technologie odprowadzenia spalin z energooszczędnym piecem kominkowym. Komin stalowy ma budowę dwuścienną. Kanał wewnętrzny służy do odprowadzania dymu, natomiast kon-centryczny (rura w rurze) kanał zewnętrzny doprowadza powietrze niezbędne do spalania wprost do paleniska. Dzięki temu komora spalania pieca jest zamknięta co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania.  System wykonuje się na etapie prac wykończeniowych. Jest na tyle lekki (około 200 kg), że nie zachodzi potrzeba dodatkowych wzmocnień posadowienia. Dzięki temu piece Schiedel Sirius można ustawić w wybranym miejscu bez specjalnych przygotowań, także w pomieszczeniu, gdzie nie planowano wcześniej kominka lub pieca. Piec można podłączyć do kanału powietrznego z tyłu lub od dołu np. wykorzystując kanał poprowadzony pod podłogą lub w piwnicy. Piec Sirius to urządzenie o bardzo wysokiej sprawności (82-84%), o klasie energetycznej A+. 

Dziś priorytetem jest racjonalne wykorzystanie przestrzeni, oszczędność energii, aspekty ekologiczne, czas realizacji inwestycji, prostota oraz funkcjonalność. Wpisując się w trendy nowoczesnego budownictwa firma Schiedel wprowadziła do swojego portfolio produkty z serii Kingfire oraz Sirius. Ich walory estetyczne, różnorodność aranżacji oraz nowoczesny design sprawiają, że  potencjalny klient może spełnić swoje marzenie o kominku.

www.schiedel.pl