Kompletny przewodnik po domach ekologicznych pod klucz

Zainteresowanie, jakie wzbudzają domy ekologiczne pod klucz, rośnie. Okazuje się, że coraz więcej inwestorów, którzy decydują się na budowę domu, chce wybierać konstrukcje ekologiczne. Wśród tych wzbudzających szczególne zainteresowanie znajdują się konstrukcje powstające z prefabrykatów, tak zwane domy szkieletowe. Warto przyjrzeć się możliwościom, jakie niosą te domy za sobą i ich wyjątkową charakterystyką.

Całoroczne domy szkieletowe – czym się charakteryzują

Domy szkieletowe powstają w oparciu o technologię, w której najważniejszy jest element nośny wykonany z drewna albo stali. Taki szkielet jest podstawą, na której powstaje cały dom. Zarówno ściany zewnętrzne, jak i wewnętrzne umieszczone są na szkielecie i wypełnione materiałami służącymi izolacji. W ten sposób zyskuje się budynek, który ma doskonałe parametry izolacyjności i dlatego można go także określić jako dom ekologiczny. 

Domy budowane w oparciu o prefabrykaty 

Popularnym rozwiązaniem są obecnie także budynki powstające z prefabrykatów. To technologia, w której poszczególne elementy powstałego domu powstają w fabryce i przyjeżdżają gotowe na miejsce, w którym powstaje budynek. Następnie przy pomocy ciężkiego sprzętu są montowane na miejscu budowy. Rozwiązanie tego typu pozwala na uzyskanie wyjątkowej precyzji, elementy prefabrykowane, przygotowywane w warunkach fabrycznych charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, są dopracowane i powstający z nich budynek powinien być pozbawiony niedoskonałości. To zaś gwarantuje uzyskanie idealnych parametrów, jeśli chodzi o izolacyjność, dlatego domy z prefabrykatów, także zaliczane są do budynków ekologicznych. 

Ekologiczne domy całoroczne

Wspominane metody konstrukcji domów pozwalają obecnie na powstanie budynków dowolnej wielkości. Dlatego w tej technologi, która kiedyś wykorzystywana była do domów turystycznych, obecnie powstają domy całoroczne, które charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami. Jednocześnie zaletą tego typu budynków jest również krótki czas ich powstawania. Domy szkieletowe czy domy z prefabrykatów mogą powstać w kilka miesięcy, czego nie można mówić o domu murowanym. Jeśli sprawdzimy projekty domów ekologicznych, które spełniać będą określone parametry w zakresie izolacyjności, szybko okaże się, że wiele z tych projektów to właśnie budynki powstające w technologii szkieletowej, bądź też wykonywane z prefabrykatów. 

Domy modułowe

Budowa domu ekologicznego – postaw na sprawdzonego wykonawcę 

Każdy, kto będzie stawał przed budową własnego domu, szuka wykonawcy, który odpowie na jego potrzeby i oczekiwania. Chcąc budować dom szkieletowy czy dom z prefabrykatów, możesz skontaktować się ze specjalistami z firmy MDM Energy. Specjalizujemy się w budowie domów ekologicznych w konstrukcji szkieletowej bądź wykonanych z prefabrykatów. Posiadamy wiele ciekawych projektów i doświadczenie, które sprawi, że powstanie dla Ciebie budynek, z którego będziesz w pełni zadowolony. Zapoznaj się z naszą ofertą, zobacz, że ekologiczny dom jest w zasięgu ręki. Jeśli interesuje Cię kredyt 2 procent, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Koszty budowy wielu z naszych domów mieszczą się w limitach narzuconych przez program, dlatego będziesz mógł skorzystać z oferowanych przez rząd dopłat. Jeśli myślisz o ekologicznym domu – zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do dyspozycji i z radością odpowiemy na wszystkie pytania