NASZE DOMY POWSTAJĄ W NAJNOWSZYCH TECHNOLOGIACH
NASZE DOMY POWSTAJĄ W NAJNOWSZYCH TECHNOLOGIACH
Prefabrykowane budownictwo energooszczędne w konstrukcji szkieletowej drewnianej niesie ze sobą wiele korzyści.
Najważniejsze z nich to:
Oszczędności finansowe – zastosowanie nowoczesnych prefabrykatów drewnianych znacząco redukuje koszty budowy domu i jego eksploatacji. Po pierwsze, „czas to pieniądz”, wie o tym każdy inwestor, a skrócenie czasu budowy domu przekłada się na zysk inwestora i daje możliwość szybszego wprowadzenia się do wymarzonego domu. Po drugie, korzystasz z tańszych (ale lepszych jakościowo) surowców budowlanych, gdyż elementy konstrukcyjne domów prefabrykowanych są wykonywane z zastosowaniem profesjonalnych linii produkcyjnych, co pozwala na optymalizację procesów technologicznych, dzięki czemu elementy te są wytwarzane w krótszym czasie i z większą powtarzalnością, a to zwiększa ich jakość oraz przekłada się na niższy koszt wytworzenia. Po trzecie, prefabrykowane domy mieszkalne cechują się wysoką energooszczędnością (wyższą niż domy tradycyjne), co w skali wielu dekad znacząco wpływa na poprawę domowego budżetu.
Krótki czas budowy – Technologia prefabrykowanych domów mieszkalnych zasadniczo skraca czas budowy nieruchomości. Użycie gotowych elementów konstrukcyjnych ogranicza do minimum prace mokre i eliminuje konieczność wykonania przerw technologicznych, co jest zmorą tradycyjnego budownictwa. W przypadku prefabrykowanych domów już w ciągu jednego sezon możesz wybudować, wykończyć i wprowadzić się do wymarzonego domu.
Zdrowy mikroklimat – W opinii zdecydowanej większości ludzi zdrowie stanowi najwyższą wartość. Dom powinien być więc miejscem, które zagwarantuje mikroklimat sprzyjający zachowaniu naszego organizmu w równowadze, przecież to w nim spędzamy najwięcej czasu. Taki mikroklimat zapewnia wyłącznie drewno – materiał naturalny. Właściwości drewna tworzą zdrowy i przyjazny klimat pozbawiony wilgoci, ze świeżym i czystym powietrzem. Dodatkowo w domach z drewna możesz osiągnąć harmonię i komfort, a przecież na zdrowie ogromny wpływ wywiera pozytywne samopoczucie. W krajach, w których budownictwo drewniane jest szeroko stosowane, zauważono, iż mieszkańcy żyją statystycznie dłużej. Dom z drewna jest więc przestrzenią czystą, świeżą i wolną od chorób.
Brak sezonowości – Budując prefabrykowany dom mieszkalny nie jesteś zależny od sezonu. Prace budowlane możesz prowadzić o każdej porze roku, również zimą przy ujemnych temperaturach. Jedynie prace ziemne wraz z wykonaniem fundamentów wymagają dodatnich temperatur. Prefabrykowane domy mieszkalne gwarantują ci niezależność w budowie.
Energooszczędność – Prefabrykowane domy mieszkalne cechują się wysoką energooszczędnością. Dzięki zastosowanej technologii szkieletowej konstrukcja dachu i ścian w całości jest wypełniona izolacją cieplną. W domu wykonanym z drewna (które posiada naturalne właściwości niskiego przewodzenia ciepła) w połączeniu z zastosowaną izolacją, zimą ogrzewamy tylko powietrze w pomieszczeniach, nie tracąc energii na ogrzewanie ścian. Latem zaś w takim domu panuje przyjemny chłód, gdyż gorące powietrze z zewnątrz nie przenika przez ściany do środka domu. Te cechy prefabrykowanego domu mieszkalnego pozwalają na redukuję kosztów ogrzewania budynku, co w sposób wymierny wpłynie na oszczędności w twoim domowym budżecie.
Cisza i spokój – Chyba każdy z nas marzy o ciszy i spokoju, miejscu, w którym się relaksujemy – nazywa je „domowym zaciszem”. Ale jak we współczesnym gwarnym świecie zbudować taką oazę? Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia prefabrykowanych domów mieszkalnych. Drewno w połączeniu z grubą warstwą izolacyjną zapewnia wysoką ochronę akustyczną, chroni przed hałasem z zewnątrz oraz tłumi dźwięki powstające w środku. We wnętrzach drewnianych domów można osiągnąć harmonię oraz spokój.
Ekologiczne materiały – Drewno jest najbardziej ekologicznym materiałem budowlanym znanym od tysiącleci i z powodzeniem stosowanym w różnych zakątkach globu. Jego produkcja nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko. Nowoczesne technologie pozwalają budować domy z drewna cechujące się wysoką energooszczędnością, co dodatkowo zmniejszy twój ślad węglowy i pozytywnie wpłynie na środowisko. Większość materiałów stosowanych w nowoczesnym systemie budownictwa drewnianego jest ponownie, w 100% przetwarzalna, co również jest istotną kwestią w zakresie ekologii. Domy szkieletowe dzięki swojej lekkiej konstrukcji pozwalają ograniczyć masę materiałów niezbędnych do budowy nawet o 50% w stosunku do budownictwa tradycyjnego, co przekłada się na redukcję energii potrzebnej do wytworzenia i transportu tych materiałów, chroniąc w ten sposób środowisko przed zanieczyszczeniami komunikacyjnymi.
Łatwość przebudowy – Konstrukcja domów drewnianych sprawia, iż w zakresie aranżacji wnętrza, a nawet przebudowy ogranicza cię tylko wyobraźnia. Taki dom, dzięki zastosowanym materiałom, pozwala na łatwe przebudowy, modernizacje a nawet rozbudowy. Także naprawa lub wymiana instalacji są zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki tej zalecie prefabrykowanego domu z drewna nie jesteś skazany na życie w nudnej betonowej przestrzeni.
Trwałość i wytrzymałość – Domy drewniane wbrew obiegowej opinii cechują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Użyte do budowy szkieletu drewno konstrukcyjne jest niezwykle wytrzymałe i elastyczne, a poddane odpowiedniej obróbce (mechanicznej oraz chemicznej) zyskuje dobrą odporność ogniową i bardzo długo opiera się procesom starzenia. Są to domy na pokolenia.
Lekka konstrukcja – Lekka konstrukcja domu drewnianego przekłada się na oszczędności finansowe. W tej technologii do minimum ograniczona zostaje wielkość fundamentów, dzięki czemu ich koszt jest niższy. Lżejsze materiały przekładają się także na mniejszy koszt ich transportu na budowę. Domy drewniane, choć są lekkie, to posiadają bardzo wysokie parametry wytrzymałości mechanicznej, są więc lżejsze i bezpieczniejsze.
Więcej przestrzeni – Zastosowane w technologii domów drewnianych materiały umożliwiają znaczącą redukcję grubości ścian zewnętrznych. Wypełnienie konstrukcji szkieletowej izolacją cieplną pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową budynku nawet o ok. 10% w porównaniu do budynku murowanego o tych samych wymiarach zewnętrznych. Zyskujesz więc dodatkową przestrzeń życiową. Pozostaje już tylko zastanowić się, na co ją wykorzystasz?
Miedziński Grupa
Kapitałowa Sp. z o.o.
Kowale 21
42-274 Konopiska
woj. śląskie
Kontakt