CZY WARTO WYBRAĆ DOM PREFABRYKOWANY?

Komfortowe, ekologiczne i energooszczędne – tak w skrócie scharakteryzować można domy prefabrykowane budowane w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Jest to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskało na popularności i obecnie stanowi bardzo dobrą alternatywę dla technologii murowanej. Szybsza realizacja, zastosowanie naturalnych surowców oraz optymalny dla dobrego samopoczucia mikroklimat to jedne z wielu atutów wyróżniających obiekty tego typu na tle konkurencyjnych opcji. Jednak – czy naprawdę warto postawić na dom prefabrykowany?

Obiekty mieszkalne budowane w konstrukcji szkieletowej drewnianej

Rosnące koszty surowców energetycznych, niepewna sytuacja gospodarcza czy też świadomość tego, jak pozostawiany przez człowieka ślad węglowy negatywnie wpływa na środowisko naturalne to jedne z wielu czynników mających coraz większy wpływ na podejmowane przez wiele osób ważne decyzje. Nie dziwi więc fakt, że obecnie również na etapie wyboru technologii budowy domu o wiele większą uwagę zwraca się na takie aspekty jak energooszczędność czy ekologia. W rezultacie inwestorzy chętniej niż kiedykolwiek dotychczas kierują swoje zainteresowanie ku nowoczesnym obiektom mieszkalnym w konstrukcji szkieletowej drewnianej. Są to budynki, które powstają na terenie fabryki producenta w częściach, a następnie są montowane w całość na fundamentach przygotowanych na działce. Procedura ta do ukończenia i oddania w ręce inwestora obiektu w stanie surowym zamkniętym nie wymaga wiele czasu, a dodatkowo po etapie połączenia prefabrykatów nie jest wymagana długa przerwa technologiczna przed przystąpieniem do prac wykończeniowych. Jest to jedna z największych zalet tego typu domów. Oczywiście korzyści jest znacznie więcej i zaliczają się do nich:

  • znakomita termoizolacyjność przekładająca się na energooszczędność,
  • bardzo dobra izolacyjność akustyczna,
  • łatwość przebudowy poszczególnych segmentów,
  • a także korzystny dla mieszkańców mikroklimat.

Te atuty dopełnia fakt, że dom prefabrykowany w konstrukcji szkieletowej drewnianej to obiekt przeznaczony do całorocznego eksploatowania. Można więc z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że budynki prefabrykowane to opcja,która jest w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów i warto zdecydować się właśnie na to rozwiązanie.